Uncategorized @et Hüpogonadismi ravi EI OLE alati hormoonasendusravi

Hüpogonadismi ravi EI OLE alati hormoonasendusravi

On pikalt arvatud, et hormoonasendusravi (ravi testosterooniga) on ainuke hüpogonadismi ravi meetod. Õnneks teadus areneb pidevalt, on ilmunud uued uuringud ja teadmised. On tõestatud, et madalat testosteroonitaset võib edukalt ravida (õigemini tõsta) samuti antiöstrogeenidega, aromataasi blokaatorite, kooriongonadotroopse hormooniga. Seega võid seda oma arstiga arutada. Aga arvesta seda, et uuringud on näidanud, et testosterooni kasutajatel rahulolu raviga on suurem.

Ma ei mõista arstiteadlasi, kes oma uuringute põhjal negatiivselt kaalutatult väidavad, et testosterooni taset suurendavatel ravimitel on vaid ajutine mõju, et see pole terveks ravi. Milleks siis teha selliseid uuringuid? Ma ei saa aru. Uuringud uuringute jaoks? Tahaks kohe küsida nendelt spetsialistidelt: „Aga mida te lootsite?“, „Öelge mulle vähemalt üks põhjus, miks te arvasite, et see mõju kestab igavesti?“, „Kas teie patsient muutus nooremaks?“ Vastan nende eest: „EI!.“ Kas lisasite talle Leydig rakud juurde? Ei. Kas arvate, et pärast hormoonasendusravi testosterooniga normaliseerub teie testosteroonitase järsku? Ei. Ja 5–10 aastat pärast seda teraapiat? Üldsegi mitte! Parimal juhul ei kuku teie testosteroonitase alla varasemat taset. Enamikul juhtudest tuleb see oluliselt madalam ja seda oligi oodata. Lihtne põhimõte: kõik, mida ei kasutata organismis, atroofeerub. Testosterooni asendus teraapia puhul Teie munandid ei ole testosteroonravi ajal kasutusel. Loodan ka seda, et arst on teid teavitanud, et pärast pikaajalist hormoonasendusravi testosterooniga võib sperma kvaliteet halveneda ja võimekus lapsi saada väheneda.

Ainuke võimalus suurendada testosterooni taset pärast mitmekülgseid hormonaalasendusravisid on vaid juhul, kui inimene pole eelnevalt olnud sportlik ja oli liigse kehakaaluga (loe: suure rasvaprotsendiga), halbade toitumisharjumustega. Tänu normaalsele, ravimite abiga tõstetud testosteroonitasemele on ta võtnud oluliselt kaalust alla ja on tervislikus kaalus ning jätkab tervisliku ja aktiivse eluviisiga, jälgib toitumist ja on loobunud halbadest harjumustest. Olen märganud, et selline variant on väga haruldane.

Lisaks oluline näidustus madala testosterooni tõstmisele ei testosterooni raviga on lapsesaamise võimaluse säilitamine. Eriti oluline noorte patsientide puhul, kellel on veel tahtmine saada lapsi.

Ärge hellitage end illusioonidega, et ravimite abil juhtub imesid, olge ise aktiivsed. Ravimid ei käi Teie asemel jõusaalis, ei toidu tervislikult.

Related Post