Uncategorized @et Toidulisandid ja libiido parandamine, impotentsuse ja madala testosteroonitaseme ravi

Toidulisandid ja libiido parandamine, impotentsuse ja madala testosteroonitaseme ravi

Toidulisandid on muutunud nüüdisaegse inimese igapäevaelu osaks. Nende abil on võimalik reguleerida oma elurütmi ja väsimust. Jood päeval või õhtul ära rohelise tee või ženšenni ekstrakti ning töövõimekus paraneb. Nagu kõigi teiste organsüsteemide jaoks, on toidulisandid loodud ka suguelundkonnale. Erinevatel arstidel on erinev suhtumine fütoteraapiasse (nimetan toidulisandite tarbimist just nii), tavaliselt negatiivne. Fütoteraapiat kasutatakse laialdaselt üle maailma, selle kohta on kogutud mingil määral ka hea tõestatud baas. Näiteks viimasel androloogiakongressil oli toodud välja üks neljatunnine loeng fütoteraapiast androloogias. Aafrikast Kamerunist pärit professor rääkis sellest, mida nad kasutavad oma Aafrika riikide kuningate jaoks. Kuningal on küllaltki tõsine töö ja naiste haarem ulatub mõnikord 40 naiseni, kus igaühele neist peab tähelepanu pöörama. Raske töö, pole midagi lisada …


Praegu on olemas palju toidulisandeid testosteroonitaseme suurendamiseks: tribulus, datepalmpollen, radishseeds, tongkatali, panaxginseng, forskolin, ecdysterone, damiana, eurycoma longifolia. Samuti sperma kvaliteedi parandamiseks: l-carnitine, maca, panaxginseng, tongkat, medicinal mushroom, curcumin, D-aspartic acid. Need näitasid mõningast tõhusust, kuid mitte alati, vaid inimestega tehtud katsetes.

Kahjuks on selle teema uurimine tavaliselt kehva kvaliteediga. Seda võib seletada ravimifirmade vähese huviga, uurimistööde suure maksumuse ja vähese avaliku huviga. Siiski arvan, et see pole põhjus, miks peaks fütoteraapiasse suhtuma kallutatult ja negatiivselt.

Sinu kui tavalise tarbija või meditsiinispetsialisti jaoks on peamine mõista, et fütoteraapia ja muud toidulisandid ei ole ravimid. Neilt ei saa 100% garantiiga abi oodata. Ametlikud ravimid ei ole 100% efektiivsed, heal juhul ületab nende efektiivsus need 70–80%. Ning siis vastas on looduslik aine, mida ei saa isegi ravimiks nimetada. Miks siis ometi kõik ootavad fütoteraapiast imesid?

Minu arvates on fütoteraapiat alati mõttekas proovida. Eriti juhul, kui ravimitel esinevad kõrvaltoimeid, mis segavad elu. Kui kaebused tervisliku seisundi kohta on üsna vähesed, siis tundub mõnikord, et ei olegi soovi arsti juurde minna, kuna see ei häiri elu, kuid on kuidagi ebamugav. Oluline on pidada meeles, et fütoteraapia abil ei saa “ravida” raskeid haigusi, nende kasutamine võib peita ohtlike haiguste sümptomeid ja võib kaotada väärtuslikku aega õigeaegseks raviks.
Kasutades toidulisandeid erektsiooni või libiido parandamiseks tuleb pidada meeles, et viimasel ajal on mõned hoolimatud tootjad hakanud koostisesse salaja lisama ametlikke ravimeid, nagu sildenafiili (rahvasuus Viagra) või sarnast ainet, testosterooni eellasi ja antiöstrogeene. Samas vajalikud bioaktiivsed looduslikud ained väikese kontsentratsiooniga ning teoreetiliselt ei peaks üldse mingit mõju avaldama. See kehtib eriti Venemaalt, Lõuna-Euroopast ja lihtsalt väljaspool Euroopa Liitu ostetud ravimite korral. Ma ei sihi sinna, et see võiks teid kuidagi mürgitada, vaid tahan öelda, et maksate selle eest mitmekordselt üle. Praegu maksab sildenafiili 100 mg 12 tabletti retsepti alusel mitte rohkem kui 5 eurot. Nendes toidulisandites on heal juhul 5–25 mg sildenafiili ja 30 tableti hind on 40 eurot. Milleks siis maksta rohkem?


Madal testosteroonitase ja toidulisandid on märksa huvitavam teema. Kui sul on madal testosteroonitase, peaks minu arvates vähemalt korra kontrollima ja arutama arstiga, miks see nii on. Kas sa lihtsalt vananed või on sul ajuripatsi kasvaja? On ilmselge, et kui madala testosteroonitaseme põhjus on mõni raskem patoloogia, siis fütoteraapia ja testosteroonivõimendajate tarvitamisega kaotad sa aega ning haigus areneb lihtsalt edasi. Arvan ka seda, et fütoteraapia tarvitamine normaalse tesosteroonitaseme korral ei ole kuigi efektiivne. Sinu keha lihtsalt ei võimalda tavapärasele testosteroonitasemele suuremat tõusu. Mitmed uuringud on näidanud, et erinevad fütoteraapia testosteroonivõimendajad võivad tõsta testosterooni taset 30–40%. Okei, oletame, et sul oli testosteroonitase 20–30 nmol/l. Hakkasid testosteroonivõimendajat tarvitama ning tase tõusis 30–38 nmol/l peale. Kas sellest oli kasu? Ma kahtlen. Maksimaalselt parandab see pisut libiidot ja lisab punne näkku. Kas kulturismivaldkonnas on sellel mõtet? Mitte mingisugust. Normaalne anaboolne toime algab, kui testosterooni sisaldus veres on üle 60 nmol/l. Arvuta ise: sinu munandid toodavad päevas 7–10 mg testosterooni. Tänu võimendajale hakkavad tootma 10–14 mg. Palju? Ei. Minimaalne anaboolsete steroidide kuur eeldab 500 mg testosterooni lisamist nädalas ja see on 70 mg päevas. Erinevus on vähemalt seitsmekordne. Sa raiskad lihtsalt raha.


Kelle jaoks võiksid siis testosteroonivõimendajad kasulikud olla? Minu vastus on: elukutselised sportlased, sportlased pärast anaboolsete steroidide kuuri, vananevad mehed. Nende testosteroonitase võibki just olla (8–14 nmol/l) hallis normaalses tsoonis või natuke alla normi piire. 30% tõstmisega võib olla saame sümptomeist lahti.


Kõigest eeltoodust kokkuvõtvalt: fütoteraapial on oma koht nii traditsioonilises kui ka alternatiivmeditsiinis. Enne toidulisandite ostmist tuleb kindlasti veenduda selle aine õigsuses ja otstarbes ning sama oluline on ka aine kogus toidulisandis. Vali targalt ja mõtle ka majanduslikult.

Related Post