Uncategorized @et Suitsetamine ja alkohol on lubatud, aga doping keelatud …osa 2

Suitsetamine ja alkohol on lubatud, aga doping keelatud …osa 2

Jätkame alkoholi negatiivsete mõjudega.

 1. Südame rütmihäired, 20% südamekodade virvendusarütmiatest võib olla tingitud alkoholist. Ventrikulaarsed rütmihäired, mis põhjustavad äkksurma.
 2. Alkohoolne kardiomüopaatia. Etanoolil on annusest sõltuv toksiline toime skeletilihastele ja müokardile.
 3. Insult. Nagu kliinilised uuringud näitavad, on inimestel, kes tarvitavad päevas rohkem kui 40–60 g etanooli, suurenenud hemorraagiliste ja isheemiliste insultide oht (Hansagi et al., 1995). Insult areneb sageli pärast pikaajalist episoodilist alkoholi kuritarvitamist, eriti suhteliselt noortel inimestel.
 4. Traumad ja füüsiline väärkohtlemine
 5. Alkohol on alajahtumissurma peamine riskitegur. Perifeersete arterite aterosklerootiliste kahjustustega patsiendid on just selles riskigrupis.
 6. Dehüdratsioon, urineerimishäired ja häired vere soolasisalduses. Potentsiaalselt surmav.
 7. Gastroösofageaalne refluks
 8. Söögitoru traumaatiline rebend, Mallory-Weissi sündroom
 9. Söögitoruvähk
 10. Varikoosne veenilaiend söögitorus ja surmav verejooks
 11. Gastriit
 12. Haavandid
 13. Mao ja kaksteistsõrmiksoole verejooks, surmavalt ohtlik
 14. Äge ja krooniline pankreatiit. Enamikul juhtudel pole surmav, kuid pankrease nekroosiga areneb mõnikord šokk, neeru- ja hingamispuudulikkus ning võimalik surm.
 15. Maksakahjustus — rasvdüstroofia, hepatiit ja maksatsirroos
 16. Kurnatus ja vitamiinipuudus, aneemia
 17. Impotentsus
 18. Munandite atroofia
 19. Immuunsussüsteemi nõrgenemine
 20. Neeru-, põie-, pankreasevähk

Edasi anaboolsete steroidide kuritarvitamisest.
Kuuri ajal

 1. Akne (vinnilööve).
 2. Naiste muutumine maskuliinseks.
 3. Maksakahjustus (iseloomulik ravimite korral, mille metüülrühm on alfa-17 asendis).
 4. Nooremas eas kasvupidurdus (ja muud noorelt alustatud dopingukuuride sotsiaalsed ja psühholoogilised tagajärjed, vt täpsemalt minu blogist). Väga palju ühist alkoholiga.
 5. Juuste väljalangemine pole veel lõplikult tõestatud).
 6. Munandite atroofia (pikkade kuuride korral).

Vaata negatiivsete mõjude nimekirja. Lisame veel siia inimeste protsendi, keda see kõik puudutab: Euroopas suitsetab umbes 20–40% täiskasvanud elanikkonnast ning inimene tarbib umbes 5–10 liitrit puhast alkoholi aastas. Dopingut tarvitab 1–2% elanikkonnast. Seetõttu arvangi, et pole õigustatud pöörata dopinguteemale liiga palju tähelepanu, sealjuures ka negatiivset tähelepanu. Muidugi on rumalaid inimesi, kes ühendavad need kolm ebatervislikku harjumust. Kuid nagu öeldakse, kõiki ei saa päästa, kes tahab juua, see joob end surnuks. Kes soovib suitsetada või narkootikume tarvitada, see suitsetab ja süstibki end. Kes tahab purjus peaga täie hooga vastu puud sõita, see teebki seda. Tuleb keskenduda inimestele, kes on valinud elu ja tervise.

Usun endiselt, et dopingut hakkavad kasutama need, kes on teinud juba maksimumi oma edusammude jaoks, kellel on tervislik eluviis ja kes hoolitsevad oma tervise eest. Tavalisele, ambitsioonikale ja edumeelsele inimesele on loomuomane pigistada endast välja maksimum. Need, kes otsustavad lihtsalt dopingut proovida, ei saa sellest oodatud tulemust, loobuvad ja lõpetavad selle kasutamise 1 aasta pärast, tekitamata endale suurt kahju.

Soovin teile rohkem tervislikke harjumusi.

Related Post