Uncategorized @et Testosteroon ja vahetustega töö

Testosteroon ja vahetustega töö

Mida siis teha, kui igapäevaselt tegeled sellise tööga, mille tõttu on keha pinges ja organism kurnatud? Tavaliselt arst ütleb, et vahetage oma tööd. Normaalne ja progressiivne arst kuulab teie kaebused ära ja pakub vajadusel mitmeid võimalusi olukorra parandamiseks, fütoteraapiat või vajadusel ravimeid kui esineb tervise probleeme. Dopingu kasutamine enesetunne parandamiseks oleks äärmiselt vale ja lühinägelik otsus. See ei lahenda probleemi, lükkab lihtsalt selle tagajärjed järgmisele tasandile.


Niisiis, teie lemmiktöö (või töö, mida oskate teha ja mille eest raha saate) on vahetustega: õhtu, öö, hommik, hommik-öö. Või enamikus öövahetused. Mõistan teid väga hästi, sest siin kirurgiaosakondades just nii me töötamegi – 24 tundi järjest. Pole kindel, kas saad pisutki magada vahetuse ajal ja koju tulles: lapsed, pere, toimetused. Muide, vastavalt WHO kriteeriumidele on öötöö ametlik kantserogeen. Võib olla tekkib tunne, et pärast öövahetust sa magad välja päevasel ajal. See tunne on petlik. Ei hakka minna sügavamale biorütmidesse, kõikidesse hormoonidesse ja DNA vigade lisamisesse, mis on põhjustatud normaalse elu rütmi puudusest. Räägime baasasjadest.

Lisaks ka kolmes vahetuses töötamine 18–25-aastaselt, 30-aastaselt, 50-aastaselt ja 60-aastaselt on täiesti erinevad kogemused. Siinhulgas taastumise ja paranemise võimed organismil on ka erinevad.
Pane tähele, et inimestel, kes töötavad öösiti, on kehamassiindeks üldiselt suurem ning öötöö on siinkohal ametlik riskitegur. Vähesel määral tehtud selleteemalistes uuringutes oli tõestatud, et pikaajalisel vahetustega töötamisel on melatoniini tase öösiti madalam neil, kes öösel regulaarselt ei maga. See mõjutab taastumist. Östrogeenid ja testosteroon võivad olla isegi akuutses perioodis kõrgemal tasemel kui neil, kes öösiti magavad. Aga stresshormoonid on samal ajal ka kõrged, mis pikas perspektiivis alandab sekshormoone. Ma arvan, et madal melotoniinitase mõjub tervisele negatiivselt pikemas perspektiivis.

Kõrged naissuguhormooni – östrogeeni ja samaaegselt kõrge meessuguhormooni – testosterooni tase võib olla naistel rinnavähi ning meestel eesnäärme laienemise ning eesnäärmevähi riskifaktor. Kuigi östrogeen on vajalik ja oluline hormoon, on see spordimaailmas pälvinud negatiivse staatuse. Kõik mehed võitlevad selle vastu. Sest kõrge östrogeenitaseme taustal on meestel raske ja mõnikord võimatu võtta KVALITEETSELT kaalust alla. Östrogeen on rasva ladestav ja säilitav hormoon. Lisab nahaalust vedeliku kogumist ja turselist välja nägemist.

Samal ajal testosterooni toodang öösiti või varahommikuti ja stresshormoonid tekitavad söögiisu. Üldiselt tekkib öösel kohutav kombinatsioon. Oled näljane ja kuigi sööd õigesti (kui sööd), ladestub toit ikkagi rasvadena. Sellega ka spordielus raskusi: trennis ja taastumises esimesena põletad lihaseid ning alles seejärel keharasva.

Meeste kõrge östrogeenitaseme tõusu korral täheldatakse meeleolu kõikumisi (võib-olla just seetõttu on naised nii sentimentaalsed, see on see, mille pärast me neid armastame) … Sa nutad „Titanicut“ või „50 halli varjundit“ vaadates. Kõrge testosteroonitase võib lisada kõigele ülaltoodule ka agressiivsust ja ebastabiilsust. Nagu naistel on premenstruaalne sündroom (PMS), võib ka meestel midagi taolist ilmneda.

See oli pealiskaudne ülevaade vahetustega töö mõjust hormoonidele. Ilmselgelt ja vaieldamatult avaldab päeva ja öö tsükkel või rütm kehale süsteemset ja tugevat mõju. Normaalse testosteroonitaseme saavutamiseks on vaja head und ja taastumist. Kontrollige oma hormoonide taset ja kohandage seda vastavalt vajadusele.

Näiteks see uus teaduse atikkel ööise töötamisekohta: https://jamanetwork.com/journals/jamanetworkopen/fullarticle/2791848

Related Post

Suitsetamine ja alkohol on lubatud, aga doping keelatud …osa 2Suitsetamine ja alkohol on lubatud, aga doping keelatud …osa 2

Jätkame alkoholi negatiivsete mõjudega. Südame rütmihäired, 20% südamekodade virvendusarütmiatest võib olla tingitud alkoholist. Ventrikulaarsed rütmihäired, mis põhjustavad äkksurma. Alkohoolne kardiomüopaatia. Etanoolil on annusest sõltuv toksiline toime skeletilihastele ja müokardile. Insult.