Uncategorized @et Testosteroonravi vastunäidustused

Testosteroonravi vastunäidustused

Hoolimata kõikidest testosteroonravi eelistest, on selliseid terviseseisundeid, mille puhul ei tohi seda ravi võimalike riskide tõttu alustada:

 1. Kontrollimatu eesnäärmevähk, see tähendab ei ole lõpuni ravitud, selle vähi suhtes uuringud on keskel. On selge, et sellistel juhtudel on võimalik provotseerida eesnäärmevähi kiiremat arengut.
 2. Raske südamepuudulikkus. Testosteroon küllastab keha veega, muudab selle raskemaks, mis võib südamepuudulikkuse korral olla ohtlik. Koormate juba niigi kulunud süda. Tunnistan, et ka minul praktikas oli üks selline juhtum, kui olin noor ja kogematu arst.
  Üks 70-aastane raske kroonilise südamepuudulikkusega patsient veenis minu talle määrama testosteroonravi, sest kõik kriteeriumid olid täidetud ja sümptomid olid ka olemas.
  Ta kurtis impotentsuse üle ja oli kindel, et kõik need nõrkused ja sümptomid on tingitud ainult madalast testosterooni tasemest. Nii ta otse ütleski , et on valmis pigem surema seksi ajal õnnelikuna kui elada nii nagu ta seda hetkel teeb. Alustasime raviga, õnneks tüsistusi ei tekkinud. Kuid potentsi, libiido ja üldseisundi osas ei aidanud see ravi kahjuks üldse. Poole aasta pärast ta lõpetas, rahunes ja aktsepteeris mu mõtteviisi, et potents ja libiido on midagi enamat kui tavaline testosteroonitase.
 1. Rinnavähk. Seda leidub ka meestel, kuid harva. Testosteroon muutub naishormooniks ja aitab kaasa haiguse arengule.
 2. Testosterooniravi ei soovitata alustada meestel, kes soovivad tulevikus lapsi saada. Teraapia võib oluliselt halvendada sperma kvaliteeti.
 3. Kõrge hemoglobiini puhul, kui hematokrit on üle 54% on ravi vastunäidustatud. Kuna ravi taustal tõuseb hemoglobiin väga sageli veel 10 ühiku võrra.
 4. Ettevaatlik tuleb olla inimestega, kelle perekonnas on esinenud venoosset tromboosi.

  Nimekiri pole pikk , aga tähtis.

Related Post