Uncategorized @et Ravimid eesnäärme vähendamiseks

Ravimid eesnäärme vähendamiseks

Mõnes mõttes mulle ei meeldi eesnäärme vähendamiseks mõeldud ravimid, nagu näiteks finasteriid, avodart, combodart, duodart, samuti looduslikud toidulisandid, nagu Prostamol, mis sisaldavad Serenoa repens’it.

Esiteks minu meelest ei saa neid kirjutada välja niisama ja otsekohe ilma uroloogilisi uuringuteta. Peab teadma eesnäärme suurust alguseks. Lisaks võib esineda rida ebameeldivaid kõrvaltoimeid: hormonaalse tasakaalu ja erektsiooni häired. Neid sekskaebusi tuleb ametlikult 10% meestest, mitteametlikult, mida olen ise täheldanud 20% finasteridist ja 50% dutasteriidi asutajatest. Kusjuures see kõrvaltoime on väga püsiv ja on patsiente, kellel püsib negatiivne mõju ka veel aastaid pärast ravimi võtmist. Samuti unustavad neid ravimeid välja kirjutavad arstid öelda, et neid tuleb võtta järjepidevalt ja mõju avaldub alles pärast 3-6 kuud. Lisaks on mõnes uuringus leitud seos, et meestel, kes neid ravimeid tarvitavad, leidub tõenäolisemalt agressiivsem eesnäärmevähk ja võib esineda sagedasem suhkruhaigus. Seda seost nähakse ka madala testosteroonitasemega meestel.
Seetõttu on ravimid ühelt poolt head, kuid neid tuleb kasutada mõistusega.

Related Post

Suitsetamine ja alkohol on lubatud, aga doping keelatud …osa 2Suitsetamine ja alkohol on lubatud, aga doping keelatud …osa 2

Jätkame alkoholi negatiivsete mõjudega. Südame rütmihäired, 20% südamekodade virvendusarütmiatest võib olla tingitud alkoholist. Ventrikulaarsed rütmihäired, mis põhjustavad äkksurma. Alkohoolne kardiomüopaatia. Etanoolil on annusest sõltuv toksiline toime skeletilihastele ja müokardile. Insult.