Uncategorized @et Ravimid eesnäärme vähendamiseks

Ravimid eesnäärme vähendamiseks

Mõnes mõttes mulle ei meeldi eesnäärme vähendamiseks mõeldud ravimid, nagu näiteks finasteriid, avodart, combodart, duodart, samuti looduslikud toidulisandid, nagu Prostamol, mis sisaldavad Serenoa repens’it.

Esiteks minu meelest ei saa neid kirjutada välja niisama ja otsekohe ilma uroloogilisi uuringuteta. Peab teadma eesnäärme suurust alguseks. Lisaks võib esineda rida ebameeldivaid kõrvaltoimeid: hormonaalse tasakaalu ja erektsiooni häired. Neid sekskaebusi tuleb ametlikult 10% meestest, mitteametlikult, mida olen ise täheldanud 20% finasteridist ja 50% dutasteriidi asutajatest. Kusjuures see kõrvaltoime on väga püsiv ja on patsiente, kellel püsib negatiivne mõju ka veel aastaid pärast ravimi võtmist. Samuti unustavad neid ravimeid välja kirjutavad arstid öelda, et neid tuleb võtta järjepidevalt ja mõju avaldub alles pärast 3-6 kuud. Lisaks on mõnes uuringus leitud seos, et meestel, kes neid ravimeid tarvitavad, leidub tõenäolisemalt agressiivsem eesnäärmevähk ja võib esineda sagedasem suhkruhaigus. Seda seost nähakse ka madala testosteroonitasemega meestel.
Seetõttu on ravimid ühelt poolt head, kuid neid tuleb kasutada mõistusega.

Related Post

Kas testosterooni asenudsteraapia (TRT) on koroonaviiruse ajal ohtlik?Kas testosterooni asenudsteraapia (TRT) on koroonaviiruse ajal ohtlik?

Kuna koroonaviirusesse haigestumus maailmas kasvab, tekib pidevalt ka uusi teaduslikke materjalehaiguse prognoosi osas erinevate tervislike seisundite korral. Käsitleme koroonaviiruse mõju inimestele, kes saavad testosterooni ravi.Uuringu tulemuste põhiselt, normaalse testosterooni omamine