Uncategorized @et Suitsetamine ja impotentsus

Suitsetamine ja impotentsus

On juba ammu tõestatud, et suitsetamine mõjub potentsile negatiivselt.
Minu vastuvõttudel leidub suitsetavaid patsiente – nüüdisaegse meditsiini asjatundjaid, kes soovivad oma endist erektsiooni kuidagi uuel viisil taastada, et ei peaks võtma (või, nagu neile meeldib öelda, „sattuda sõltuvusse“) erektsiooniravimeid ja samal ajal jätkata suitsetamist. See tähendab, et kõik peavad midagi tegema, välja arvatud nad ise. Kuid imesid ei juhtu. Arsti sõnad ja argumendid selle kohta, et erektsiooni halvenemine on seotud nende pikaajalise suitsetamisega, ei mõju. Kui proovid selgitada vähemalt viit erineva ilmselget sigarettide negatiivse mõju mehhanismi, siis see kuidagi läheb ühest kõrvast sisse ja tuleb teisest kõrvast välja, ehkki mõju on üsna konkreetne:

1) peenise veresoonte seinte kahjustus ja veresoonte ummistumine
2) veresoonte elastsuse vähenemine, s.t vajadusel (loe seksi ajal) need ei laiene
3) veresoonte laienemiseks vajaliku ensüümi koguse vähenemine
4) testosterooni taseme langus.
5) teiste tsentraalsete veresoonte ja südame kahjustus. Jah, nii südames kui ka peenises võib tekkida õigel hetkel vere puudujääk.
Suitsetamine tuleb kohe maha jätta. Ja veelgi parem, kui seda teha enne impotentsuse sümptomite ilmnemist. Isegi kui jätta suitsetamine maha, võib esimesi positiivseid tulemusi seoses erektsiooniga märgata alles kolme kuu pärast või hiljem ning mõnel juhul – mitte kunagi. Üldiselt on terviseprognoos halb, kui suitsetate ja ilmnevad esimesed probleemid potentsiga. Siis on aeg minna kardioloogi juurde ja kontrollida oma kõige olulisemat lihast ehk südant ning sukelduda üha sügavamale, muidu tundub impotentsus tulevaste sündmuste jadaga võrreldes väike mure.
See, kui männikäbi kukub, pole midagi, peamine, et puu ei kukuks.

Related Post

Suitsetamine ja alkohol on lubatud, aga doping keelatud …osa 2Suitsetamine ja alkohol on lubatud, aga doping keelatud …osa 2

Jätkame alkoholi negatiivsete mõjudega. Südame rütmihäired, 20% südamekodade virvendusarütmiatest võib olla tingitud alkoholist. Ventrikulaarsed rütmihäired, mis põhjustavad äkksurma. Alkohoolne kardiomüopaatia. Etanoolil on annusest sõltuv toksiline toime skeletilihastele ja müokardile. Insult.