Uncategorized @et Rodtšenkovi kokteil. Minu arvamus dopingust

Rodtšenkovi kokteil. Minu arvamus dopingust

Venemaal toimunud dopinguskandaali koidikul kogus populaarsust Rodtšenkovi müstiline kokteil (just see mees, kes surus esmalt aastaid sportlastele peale dopingut ning seejärel viis lihtsalt kõik dopinguvastastesse struktuuridesse). “Rahva” ja sportlaste keeles kokteil Düšess. Avaldan oma arvamust sel teemal.

Tegelikult pole kokteilis midagi müstilist. Lihtsalt kolm steroidi: metenoloon, trenboloon, oksandroloon, mida tuli imeda ja juua alkoholiga. Jah, imemine aitas rohkematel ainetel õigetesse kohtadesse kiiresti jõuda ja alkohol aitas imendumisele kaasa. Kuid doosid olid mitu korda väiksemad kui tavalised, mida kasutatakse sporditulemuste parandamiseks. Lisaks olid kuurid lühikesed, mistõttu steroidid lihtsalt ei jõudnud toimima hakata. Igaüks, kes on manustanud dopingut või proovinud hormoon asendus teraapiat, mäletab, et steroidi aktiveerumine võtab aega, tavaliselt kaks kuni kolm nädalat. Näiteks inimesed, kes alustavad testosterooni asendusravi, hakkavad tundma selgelt selle mõju alles kolme kuu pärast. Optimaalne toime ilmneb, kui ravimit on kasutatud umbes aasta aega.
Seetõttu arvan, et see kokteil polnud kasulik ega geniaalne. Inimesed, keda uuriti, võeti vahele, kuna analüüsid näitasid ka väikeses koguses keelatud ainete sisaldust. Lisaks rikuvad need hormoonide tasakaalu, mis on labori jaoks samuti kahtlust äratav. Mõju oli minimaalne lühikese ravikuuri ja minimaalse annuse tõttu. Ühesõnaga, sama virgutava toime saamiseks oleks võinud rüübata tassi kohvi ilma igasuguste riskide ja kahjudeta.

Kes on Rodchenkov?

https://en.wikipedia.org/wiki/Grigory_Rodchenkov

Related Post