Uncategorized @et Madal testosteroonitase ja väsimus

Madal testosteroonitase ja väsimus

Väsimuse põhjuste diagnoosimisel ja kindlaksmääramisel tekib sageli filosoofiline küsimus: kas inimene on pidevalt väsinud seetõttu, et tal on madal testosteroonitase? Või on inimesel madal testosteroonitase, kuna ta on pidevalt pinges ja stressis ega taastu sellest? Nagu iidne küsimus, kumb oli enne, kas kana või muna. Mulle tundub, et vanematel inimestel on tõenäolisem esimene variant, noortel – teine . Krooniline väsimus ja ületöötamine tabab eelkõige ettevõtjaid ja inimesi, kelle sissetulek sõltub tehtud töömahust. Hea viis selle kontrollimiseks on võtta kuu aega puhkust ning mõõta testosterooni taset puhkuse lõpus. On ilmselge, et kui sa ei saa sellist puhkust võtta, siis langed suure tõenäosusega automaatselt sellesse teise kategooriasse, kus on stress ja ületöötamine. Kui akuutne stress põhjustab testoterooni tõusu. Siis pikk krooniline stress põhjustab testosterooni langust. Vananedes andestab teie keha teile üha vähem ja see on normaalne. Vananeda tuleb väärikalt. See on nagu spordis, eriti võitluskunstides. Tuleb õigel ajal lahkuda, muidu on kõigil kahjurõõm.


Arvan, et on väga vale alustada väsimuse ja halva taastumise ravimisest testosterooniga, toidulisanditega, testo buusteritega ja kofeiiniga. Sellega saab juurde vaid märksa raskema probleemi: depressiooni, paanikahood, kõrgenenud vererõhu, infarkti ja insuldi. Antud juhul on olemas kaks õiget väljapääsu: vähendada koormust või parandada taastumisprotsessi. Peab mäletama, et kõik inimesed on erinevad füsioloogiliselt, erineva koormustaluvusega. Nagu spordis: ei ole kõik, kes tegeleb poksiga on Mike Tyson. Ei ole kõik, kes tegeleb jalgpalliga on C.Ronaldo. Sinu lähisõpruskonnas samamoodi, võib ola Ivan-Koljan suudab töötada 23h ööpäevas mitu aastat, aga sina mitte. See on normaalne, parem omadest eripärastest arusaada varem kui hiljem, näiteks 3.infarkti järgselt.


Muidugi tasub kontrollida tervist terviklikult. Võib olla on raskem haigus juba küljes ning väsimus on selle sümptom. Erakorralises meditsiinis olen kohanud üsna palju noori mehi, kellel on infarkt või infarktieelne seisund ühegi eelneva kaebuseta. Kui te ei tee EKG-d, siis võib öelda, et olete täiesti terve, kuid natuke väsinud.

Suhtuge oma tervisesse tõsiselt ja jälgige tervise seisundit terviklikult.

Related Post