Uncategorized @et Füüsiline aktiivsus vähendab eesnäärmevähi riski

Füüsiline aktiivsus vähendab eesnäärmevähi riski

Inimesed tunnevad sageli huvi, mida nad saaksid oma tervise ja haiguste riskide vähendamiseks teha. Tavaliselt piirdub nende huvi toitumise, dieedi, joodud vedelikuhulga ja muu sellisega, kuid vähem kui 1% patsientidest näeb seost tervise ja kehalise aktiivsuse vahel. Ja arst loodab, et lõppude lõpuks keegi küsib talt: „Milline koormus on lubatud?“, „Milliseid harjutusi soovitate vaagna tugevdamiseks ja erektsiooni parandamiseks“ või siis vähemalt „Kas kaks tundi päevas spordiga tegeleda on palju?“
Kordan vastuvõttudel klientidele ja patsientidele iga kord, kui oluline on füüsiline aktiivsus.
Oletus, et füüsiline aktiivsus vähendab mitte ainult eesnäärmevähi, vaid ka selle agressiivsema vormi tekke riski, on olnud juba pikemat aega. Eesnäärmevähk on üldse huvitav haigus: üks vähivorm ei pruugi põhjustada surma isegi kui seda ei ravita, aga mõni teine vähivorm võib viia surmani juba kahe kuuga, vaatamata kõigile ravivõimalustele.
Oma sõnade kinnitamiseks toon näiteks füüsilise tegevuse eeliseid käsitleva artikli, kus on öeldud, et eesnäärmevähi ja selle agressiivsemate vormide risk väheneb, kui inimene on olnud intensiivselt füüsiliselt aktiivne. Mida tähendab intensiivselt? See tähendab, et selline spordi intensiivsus, kus inimene ei saa sisse hingamata öelda rohkem kui paar sõna: jooks üle 10 km/h, kiirujumine, jalgpall, hüppenööriga hüppamine, raskuste tõstmine. väljendatakse MET-h/wk, näiteks 30met oli 25min jooks iga päev. Nendel inimestel oli eesnäärmevähi risk 30% väiksem ja surmaga lõppeva vähi risk 25% väiksem.

Sportimine on kõigi jaoks oluline!
Seega tegelege spordiga mitte ainult eesnäärmevähi riski vähendamise eesmärgil, aga ka üldise positiivse mõju pärast tervisele.

Related Post