Uncategorized @et Rasvumine või doping, kumb on hullem?

Rasvumine või doping, kumb on hullem?

Meile on juba kolmkümmend aastat väidetud, et esteetilistel eesmärkidel on testosterooni (ja ka muude spordiravimite) kasutamine väga halb. See mõjub nii maksale kui ka peenisele halvasti … Väidetakse, et kõik, kes 30-aastaselt testosterooni süstivad, on impotendid, infarkti- ja insuldihaiged ning lihtsalt haiged inimesed. Mõnes Euroopa riigis testosterooni omamine ilma arsti retseptita on kuritegu. Jõusaalides tehakse reide „liiga“ pumbatud inimeste tabamiseks. Kõik on testosterooni vastu negatiivselt meelestatud, nii et uroloogid kardavad juba seda retseptina välja kirjutada. Moraal, puhtus, tervis ja sport ilma dopinguta on au sees.

Kuid vastake mu lihtsale küsimusele, miks minnakse mööda Euroopas üha enam kasvavast rasvumise teemast? Või peetakse seda libedaks ja ebamugavaks teemaks? Miks peetakse heas toonuses, ehkki dopinguga saavutatud keha halvemaks kui rasvunud keha? Ilmselgelt, kui sul on meditsiiniline põhjus, st mõni haigus (ära loe vastupidi: et rasvumisest tingitud haigus), siis see ei puuduta sind. Samuti ei puuduta see neid, kellel on arsti määratud hormoonasendusravi testosterooniga. Kõik räägivad avalikult steroidide kahjulikkusest, kuigi nende õigel tarvitamisel on terviseriske tavaliselt vähem kui pikaajalise rasvumise korral.

Alustame üldistest terviseriskidest, mis nii rasvumise kui testosterooni kuritarvitamise puhul ühised:
1) südame-veresoonkonnahaigused
2) suurenenud koormus südamele
3) ateroskleroos
4) sperma kvaliteedi halvenemine
5) oma testosterooni tootmise vähenemine, impotentsus ja vähene libiido
6) ärritatavus, meeleolude kõikumised, depressioon
7) günekomastia (teisisõnu naisterinnad meestel)
Jah, anaboolsed steroidid halvendavad hea ja halva kolesterooli tasakaalu. Tõstavad kaudselt vererõhku. See kõik põhjustab pikas perspektiivis ateroskleroosi ja südame isheemiatõve arengut. Kõik see kehtib üsnagi võrdselt rasvumise kohta. Mõlemal juhul: mida suurem rasvumine või mida suurem dopinguannus, seda halvemad ja kiiremad on tagajärjed.
Liigume edasi anaboolsete steroidide (jm dopingu) negatiivsete mõjude juurde.
Kuuri ajal:
1) akne (vinnilööve),
2) naistel maskuliinseks muutumine,
3) maksakahjustus (iseloomulik suukaudsete ravimite korral);
4) nooremas eas kasvupidurdus (ja muud varajaste kuuride sotsiaalsed ja psühholoogilised tagajärjed, vt täpsemalt minu blogist); väga palju ühist alkoholiga;
5) juuste väljalangemine (väga harva, pole veel lõplikult tõestatud).

Pärast kuuri:
1) psühholoogiline sõltuvus (obsessiivne tung korrata kuuri)
2) munandite atroofia (pikkade kuuride korral)
Peale selle tuleb eristada mõisteid „tarvitamine“ ja „kuritarvitamine“. Nii et vastavalt National Institute on Drug Abuse (NIDA) andmetele ei põhjusta anaboolsete steroidide võtmine 80–95%-l juhtudest tüsistusi ja kõrvaltoimeid, kui neid tarvitada vastavalt juhistele.
Liigume minu blogi antikangelase ehk siis rasvumise juurde. Jutt käib pidevast pikaajalisest rasvumisest (taas dopingu korral enamik inimestest teeb kuure ja lõpetab), kuna on vähe inimesi, kes hoolivad oma tervisest ja võtavad kaalust alla.
Niisiis ülekaalu negatiivsed mõjud

  1. Suhkruhaigus
  2. Pahaloomulised kasvajad. IARC läbiviidud ja teadusajakirjas The Lancet Oncology avaldatud uuringu kohaselt diagnoositakse maailmas igal aastal umbes 500 000 vähijuhtu. Üle 10 erineva vähivormi (s.o 3,6% kõigist vähivormidest) on seotud rasvumisega.
  • Endometriaalne ja postmenopausaalne rinnavähk naistel
  • Eesnäärmevähk (pane tähele, steroidid ei tekita)
  • Jämesoolevähk meestel ja naistel

3. Hingamisfunktsiooni häire

4. Liigesehaigused

5. Osteoporoos

6. Podagra

7. Nahahaigused

8. Nahahaigused: roospõletikud, tseluliidid, abstsessid.

9. Nahakahjustused

10. Ebaregulaarsed ja anovulatoorsed tsüklid

11. Varajane menopaus

12. Kilpnäärmehormoonide sünteesi ja nende ainevahetuse häired

13. Närvisüsteem:

– Suurem dementsuse risk (seniilne dementsus)

– Rasvumist seostatakse aju enneaegse vananemisega. Uuringu tulemuste kohaselt jõudsid Cambridge’i ülikooli teadlased järeldusele, et rasvunud inimestel näeb aju välja 10 aastat vanem kui normaalse kehamassiindeksiga inimestel.

Mõista mind õigesti, kallis lugeja, et ma ei kutsu sind dopingut kasutama. Tahaksin, et kollane ajakirjandus ja pseudospetsialistid ei demoniseeriks ainult dopingut. Et testosteroonist räägitaks nii, nagu see on. Et oleks vähem artikleid ootamatult surnud sportlaste kohta, kus kogu artikkel sisaldab oletusi steroidide kasutamisest. Kõigepealt vaadake, mida tarvitavad professionaalid lisaks klassikalistele anaboolsetele steroididele. Surmad on peamiselt tingitud teiste „dopinguravimite“ samaaegsest kasutamisest: diureetikumid, narkootikumid ja muud stimulandid, mille kasutamine võib olla tõesti eluohtlik. See kõik heidab varju anaboolsetele ainetele, siis pärast tavaline arst kardab vajaduses inimesele väljakirjutada ravimit. Samas tavaline mees kardab alustada ravimit, sest kuulis ainult halba testosteroonist. Lugege artikleid kõige enam rasvunud inimestest ja võrrelge neid kuulsamate sportlastega. Vaadake, kes elab tervislikumalt ja pikem. Meie ühiskonnas on loodud väga palju dopingutõkkeid, kuid rasvumisele pole mingeid piiranguid seatud. Pole kitsaid uksi restoranides, poodides ega alkomeetreid alkoholipoodide juures …
Elage tervislikult, loobuge halbadest harjumustest, lugege vaid häid teaduslikke artikleid, jälgige oma tervist ning meie aitame ja toetame teid sellel teekonnal!

Related Post